Dla wielu osób zdrowie jest jedną z najważniejszych wartości w życiu. Dlatego tak ważne jest odpowiednie dbanie o siebie i swoje zdrowie. Pewnych sytuacji niestety nie da się przewidzieć i nawet najbardziej zapobiegliwa osoba ulega poważnemu wypadkowi. Pomoc szpitalna fundowana każdemu obywatelowi, jednak nie zawsze wystarczy, żeby odzyskać pełna sprawność. Zwłaszcza starsze osoby mają problemy z powrotem do formy po wypadku.

Niezbędna jest wtedy rehabilitacja, niesłusznie bagatelizowana przez część społeczeństwa. Postęp w medycynie umożliwia powrót do pełnej sprawności nawet po bardzo rozległych urazach. Jednak warto wspomnieć, że fizjoterapia jest również stosowana w leczeniu kontuzji, które przytrafiają się nagminnie sportowcom. Nawet praca siedząca i niewłaściwa postawa ciała może skutkować koniecznością wizyty w klinice fizjoterapii.

W klinice rehabilitacyjnej dostępne są różne zabiegi, wykorzystujące zjawiska fizyczne na przykład pole magnetyczne, niska temperatura, prąd elektryczny, czy ultradźwięki. Oprócz zabiegów, które pobudzają tkanki do pracy, rehabilitacja wymaga często wykonywania odpowiednich ćwiczeń. Klinika rehabilitacji zatrudnia najlepszych fizjoterapeutów, którzy dobierają odpowiednie ćwiczenia do pacjenta i pomagają mu w powrocie do zdrowia. Dużą zaleta kliniki jest indywidualne podejście i brak kolejek. Każdy pacjent po wizycie u lekarza umawiany jest na konkretną godzinę.

W fizjoterapii ważna jest również systematyczność, dlatego pacjencie zwykle odbywają fizjoterapie codziennie przez kilka tygodni. Efekty są widoczne gołym okiem po upływie tego czasu. Wskazane jest także kontynuowanie wykonywania ćwiczeń samemu w domu po zakończonej fizjoterapii, aby przyspieszyć proces zdrowienia. Nowoczesne wnętrze, najnowsze przyrządy i mili pracownicy to wizytówka tej kliniki. Powracanie do zdrowia jest bardzo ciężką drogą dla wielu osób, warto mieć w tym czasie wsparcie psychiczne w kimś bliskim oraz motywację do działania. Możne skorzystać ze wsparcia psychologicznego, aby odnaleźć w sobie siłę do walkę.

W wielu przypadkach upór i determinacja w połączeniu z nowoczesną medycyną może zdziałać cuda. Należy również pamiętać, że nie każdy po takim samym urazie będzie powracał do zdrowia w tym samym tempie. Jest to zależne od wielu czynników, takich jak ogólny stan zdrowia, sytuacja rodzinna, materialna, predyspozycje genetyczne i tak dalej. Dlatego nie warto porównywać się z innymi tylko skupić na własnej drodze i pokonywaniu własnych słabości

Opublikowany przez Oliwia

Nowe Betlejem to nazwa projektu skierowanego do osób starszych, seniorów i seniorek. Chcemy inicjować spotkania aby wspólnie dyskutować, dzielić się doświadczeniami i przeżyciami.